2020 Türkiye Kehanetleri – Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman

Sıradaki içerik:

2020 Türkiye Kehanetleri – Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman

MOMO Kimdir? Nedir?

1425 okunma — 20 Haziran 2019 22:19
MOMO Kimdir? Nedir?

Dikkat MOMO!

Momo kimdir Nedir Nereden çıktı Mavi balina

MOMO!

Momo kimdir? Nedir? Nereden çıktı? Mavi balina oyunu ile bağlantısı ne?

Momo oyunu giderek yayılıyor ve önüne geçilemiyor. İlk Whatsapp üzerinden yayınlan ve çocukların psikolojisini bozarak intihara sürükleyen oyun daha sonra Youtube’da da yayınlandığı iddia edildi ama YouTube iddiayı yalanladı. Peki, Momo nedir, oyunu nasıl ortaya çıktı? İşte detayları ve daha fazlasını bu videoda bulacaksınız.

Son dakika haberlerde çıkan Momo Tehlike saçmaya başladı.

Amerika dahil birçok ülke ayakta. Hemen hemen tüm dünyada kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden hızla yayılan bu yüzü giderek daha fazla kişi tanımaya başladı. Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyunla olan benzerliği ise endişeye sebep oluyor. Özellikle de Latin Amerika’da yetkililer bu yüzün telefonunuzun ekranında belirip kullanıcılara meydan okumasına karşı alarma geçmiş durumda.

Peki Momo oyunu nedir?

Momo, sosyal medya ve cep telefonları aracılığıyla yayılan bir siber zorbalık iddiasıdır.

Meksika’da internet üzerinden işlenen suçları soruşturan polis birimi Momo’nun bir sosyal medya grubu olarak başladığını açıklıyor:

“Her şey bir Facebook sayfasında başladı. Bir grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başladılar. Birçok kullanıcı Momo’ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğini söylediler. Bazıları tehdit içeren mesajlar aldıklarını ve hatta bazıları da kişisel bilgilerinin açıklanacağı konusunda tehdit edildiklerini söylüyor.”

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Eğer siz de dünya insanlarından saklanan gizli bilgilere , belgelere ilgi duyuyorsanız , farklı bilgilere meraklıysanız, trend ve popüler haber incelemelerini takip etmek istiyorsanız kanalım ve hazırlamış olduğum videolar tam sizin için demektir.
Sizde aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.