Deprem Anı Kamerada! Manisa, Ankara, İzmir, İstanbul 2020

Sıradaki içerik:

Deprem Anı Kamerada! Manisa, Ankara, İzmir, İstanbul 2020

KIYAMETE HAZIRMISIN? Gizemli Çin Corona Virüs Salgını

1727 okunma — 25 Ocak 2020 16:42

Gizemli Çin Corona Virüs Salgını

Kıyamet gününe hazırmısın? Bu yeni salgın hastalık corona virüs , Wuhan virüsü yada Çin virüsü. Korona virüs nedir? Türkiye ne zaman ulaşır? Çin’de yayılan virus nedeniyle Vuhan karantina altına alındı. Dünya tehlikede mi? ismi tam olarak 2019-nCoV olarak adlandırılıyor. Yani açılımı ise 2019 Novel Coronavirus Türkçe anlamı Yeni koronavirüs..

Sars virüsünün kuzeni, Mers virüsünün amcaoğlu gibi şirin gösterilmeye çalışılan bu hastalık basit semptomlar ile hissettirmeden hızlıca dünyaya yayılıyor! Peki nedir bu gizemli virüs? Nasıl ortaya çıktı? Doğal mı yoksa yapay mı? Kaç kişiyi etkiledi, bulaşıcı mı? nasıl yayılıyor? belirtileri neler? yetkililer neden çok korkuyor? tedavisi var mı? ve en önemlisi türkiye’ye ulaşır mı? Tüm gerçekleri bu videoda bulacaksınız ve çok şaşıracaksınız.

Gizemli Çin Virüsü Nedir?

31 Aralık 2019 tarihinde başlayan salgın hastalık hızla yayılmaya devam ediyor. Çin’in wuhan kentin başlayan ve salgın şu an itibariyle tam 9 ülkede tespit edildi. Çin , Hong Kong, Tayland, Güney Kore, Japonya ve Tayvan’dan sonra ABD de virüs tespit edilen ülkelerden.

Hangi ülkelerde gizemli corona virüs görüldü!

Tabiki bunları görmüşsünüzdür. Meksika, Kuzey Kore, Singapur ve Hindistan açıklanmayanlar Türkiye de bile görüldüğü iddaa edilirken henüz resmi bir açıklama yok.  Ne kadar dünya üzerinde sayı 700-800 olarak geçse de haber bültenlerinde yabancı sitelerden alınan bilgilere göre özellikle çin kaynaklı sosyal medya sitelerinde bu sayı 4000-5000 kişi civarını çoktan aştı sayı on binlerle telaffuz ediliyor.

Gizemli Virüsü ilk çözen bilim adamı kim? Ne dedi?

Virüsü ilk kez çözen bilim adamı Leo Poon, muhtemelen bir hayvanda başladığını ve insanlara yayıldığını düşünüyor. Ama gerçek pekte öyle değil. Hong Kong Üniversitesinde virolog olan Leo Poon şunun da altını çiziyor “antibiyotik ile tedaviye cevap vermiyor”

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ne diyor?

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi genel müdürü Gao Fu, bir haber brifingine göre, yeni virüs adapte oldu ve mutasyona uğradı, sağlık otoritelerinin salgının kontrolündeki zorlukların altını çizdi ve durdurulamaz olduğunu belirtti.

Çünkü semptomlar basit ateş, öksürük gibi üşütmeden bile kaynaklanabilen belirtiler. Ve eminim bu videoyu izleyenlerin yarısı bu belirtileri taşıyordur. Sağ üst köşede bir anket oluşturdum oraya tıklayarak ankete katılın kaç kişi bu belirtileri taşıyor görelim.

Sars – Mers ve Coronavirüs Bağlantısı?

2002’de şiddetli akut solunum sendromu-koronavirüs (SARS-CoV) salgını ve 2012’de Orta Doğu solunum sendromu-koronavirüsün (MERS-CoV) salgını ve 2020 de ise  2019 Novel Coronavirus bu üç hastalık aynı aileden olmasına karşı şu detay var yıllar içinde bu hastalık evrim geçiriyor adapte oluyor ve daha da güçleniyor. Peki bu nasıl oluyor bunu anlatmak için sizlere ilk önce coronavirüs nedir onu anlatmam gerekiyor.

Coronavirüsler Nedir?

Coronavirüsler, bazıları insanlarda ve develer, kediler ve yarasalar da dahil olmak üzere hayvanlar arasında dolaşan hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir. Web sitelerinde hep şu açıklama çıkar karşınıza “Nadiren, hayvan koronavirüsleri gelişebilir ve insanları enfekte edebilir ve daha sonra MERS ve SARS gibi insanlar arasında yayılabilir . SARS ve MERS ile kişiden kişiye yayılma meydana geldiğinde, enfekte bir kişi öksürdüğünde veya hapşırdığında, grip ve diğer solunum patojenlerinin yayılma şekline benzer şekilde, solunum damlacıkları ile yayıldığı düşünülmektedir.”

Peki mers ve sars nasıl evimleşti?

Bu iki koronovirüs nasıl 2019 Novel Coronavirus oldu.

Gizli Tesis BSL-4 seviyesinde

İşte burada hiçbir yerde bulamayacağınız bir ayrıntı; 23 şubat 2017 de yani bundan üç sene önce Çin dünyanın en tehlikeli patojenlerini incelemek için bir tesis kurdu. BSL-4 seviyesinde bir tesis. BSL-4 en yüksek biyo-muhafaza seviyesidir. Yani bu araştırma tesisinde dünyanın en tehlikeli virüsleri geliştiriliyor. Biyolojik silahlar üretiliyor. Peki bu nerede biliyormusunuz. Wuhan şehrinde. Şu işe bakın ki bugün can alacak boyuta gelen virüsün dünyaya yayılmaya başladığı şehirde, 3 yıl evvel çok tehlikeli olduğu öne sürülen patojen çalışmaları yapılmaya başlanmış.

Bu tesis nerede?

Bu tesiste Ebola, lassa ve sars mers virüslerinin ana kaynağı . ve geliştirilmesi için çalışılıyor belkide antivirüs için. Ne tesadüf ki gizemli virüsünde yayıldığı şehir burası.

Corona virüsler ve insanlar

Corona virüsler, çoğu insanın hayatının bir anında karşılaştığı virüslerdir. İnsan corona virüsleri genellikle hafif ve orta şiddette üst solunum yolu hastalıklarına neden olur. Yani geliştirilmesi lazım. Bu geliştirme işlemi Wuhan şehrindeki labaratuvarda yapılıyordu. Yani doğal olmayan yapay bir virüs bu…

Coronavirüsler neasıl bulaşır?

Grip gibi kolayca, öksürme ve hapşırma ile havaya saçılan virüslerin alınması, enfekte materyale dokunulmasının ardından ağız ve buruna temas sonucunda bulaşabilir. Kolayca yayılabilen bu virüs grip ve soğuk algılığı gibi belirtileri taşıdığı için de en başta tespit edilmesi oldukça zor.  Bu virüsün bulaştığı hastaların yaklaşık olarak yüzde 35-40’ı hayatını kaybetmektedir.

15 gün nedir? Neden önemli?

Virüsün bulaşmasından sonraki ilk 15 gün çok önemlidir. Çünkü belirtiler bu zaman zarfında ortaya çıkar ve virüs bu ilk 15 günlük sürede vücutta yayılım gösterir. Bu nedenle yayılması da daha basit. Misal şuanda uçak ile seyahat eden biri normal olarak görülüp 15 gün içinde virüs etkilerini gösterebilir. Bunu birazdan daha detaylı anlatacağım çünkü yetkileleri korkutan bir nokta var.

Bu gizemli virüsün belirtileri tam olarak şöyle ;

İştahsızlık ve kilo kaybı
Ateş
Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması
Solunum sorunları ve nezle
Öksürme ve hapşırma
Denge sorunları
Genel psikolojik durumda değişme
Bazı hastalarda balgam

Tedavisi varmı? Hangi antibiyotik kullanılmalı?

Hastalığın herhangi bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Antibiyotikler hastalığa karşı etkisizdir. Aslında bunu 3 ay önce videomda belirtmiştim onun için burayı açmaya gerek yok.

Yarasa Çorbasından mı bulaştı insanlara?

Bu arada mikrobiyoloji uzamnı arkadaşımıza yarasa çorbasından mı yayıldı diye sorduğumda aynen şunu söyledi “Virüsün yarasa çorbası ile insanlara geçtiği tamamen uydurma. Buna inanan arkadaşlar Coronovirus ailesindeki türlerin zarflı olduğunu ve bırakın 100 C derecede kaynamayı, dışarıda 1-2 gün zor dayanacak bir aile bu”

Karantina Wuhan kentinde!

Wuhan kentinde yollar, tren istasyonları, otobüs terminalleri kapatıldı. Kente giriş çıkışlar durduruldu. Halk marketlere akın etti, marketlerde arbede yaşandı. Çin’in 11 milyonluk Vuhan kentinde dünyada ilk kez bir virüs nedeniyle bu kadar insana tecrit uygulanmaya başlandı. Virüs tespit edilen hastalar özel kabinlerle hastanelere naklediliyor.

Sadece Wuhan şehri mi?

Edindiğimiz bilgilere göre Wuhan şehri karantina kararını 8 saat öncesinden duyurdu. Bu süre zarfında şehirden 96 uçak ve 251 tren kalkış yaptı. Buda milyonlarca insan demek. Diğer edindiğimiz bilgilere göre Tek karantinaya alınacak kent wuhan değil. 4-5 kentin daha karantinaya alınacağı konuşuluyor. Belkide siz bu videoyu izlerken karantina uygulamaları başlamış olur. Karantina uygulanan kentlerde sokağa maskesiz çıkmak yasak para cezası var ve akşam 5’den sonra sokağa çıkmak komple yasak.

Karantinaya alınacak kentler arasında 7 milyon nüfusa sahip olan ve Wuhan’ın doğusunda bulunan Huanggang, Ezhou ve Chibi ile Zhijiang’ın olduğu belirtildi.Hastanelerin dışına kurulan özel çadırlarda hastalar karantinaya alınıyor.

Yetkililer neden çok korkuyor?

25 Ocak’ta kutlanacak olan Çin yeni yılı ise uzmanları endişelendiriyor. Bu dönemde ülkede milyonlarca kişi seyahat ediyor. Virüsün daha geniş alanlara yayılmasına sebep olacak bir neden bu.

Çin Yeni Yılı

Çin yeni yılı tatili nedeniyle insanlar rezervasyonlarını aylar öncesinden yaptı. Çoğu şu videoyu izlerken uçaklardaki koltuklarına bile oturdu.

Biraz önce demiştim ya size 15 günlük bir süre içinde virüs etkisini gösteriyor diyor. Milyonlarca kişi nasıl takip edilecek? Nasıl kontrol altında tutulacak. Büyük ihtimalle net olmayan bilgiyle tüm ülkeye giriş ve çıkışları kapatırlar ama bu bir ihtimal! Diğer edindiğimiz bilgiye göre 1 haftalık çin yeni yıl tatili 2 haftaya çıkartıldı.

ABD ve sabotaj komplo teorisi

Peki şimdi gelelim işin komplo teori kısmına bu noktada en çok konuşulan konu ABD istihbaratı ile yapılan bir sabotaj. Geçen hafta Abd Çin ticaret savaşlarına son veren anlaşma imzalandı. Bu hafta ise Çin ekonomisine bir virüs ile “fazla hızlı gitme!” Dendi. Wuhan kentinde sars ve mers virüsünün geliştirilmekte ya da belkide bir tedavi bulma amacıyla bu araştırmaların yapıldığını herkes biliyordu.

Çin’e diz çöktürtmek!

Abd giderek süper güç olma yolunda ilerleyen Çin’e diz çöktürmek için virüsü serbest bıraktırmış olabilir. Bu nedenle Çin elinde de bir tedavi yöntemi olmayabilir. Abd elinde bir tedavi yöntemi olduğunu fakat Çin gerekli yaptırımları ve şartları kabul ettiği taktirde bu tedaviyi vereceğini dile getiriyorlar.

Çin nüfusunu azaltmak mı istiyor!

Diğer bir komplo teorisi Çin nüfusu azaltmak istiyor. Şu ana kadar hayatını kaybeden hastalıklı insanların ortalaması 40 yaş üstü. Birçok yerde de koronavirüslerin 40 yaş üstü için tehlikeli olduğu dile getiriliyor uzmanlar tarafından. 40 yaş üstünü çinliler birer kalbur olarak kabul ediyor. Çünkü çin üretmeli çin daha fazla çalışarak dünyanın süper gücü olmalı. Bu aynı zamanda daha önce birçok kez dile getirdiğimiz nüfus azaltma projesi ile de doğrudan bağlantılı.

Zombi komplo teorisi

Diğer bir teoride zombi virüs salgını teorisi. Yüksek ateş gibi hastalığın belirtileri her zombi filminde zombi virüsünün ilk belirtileri olarak geçiyor. Şu ana kadar alınmayan karantina önlemleri herkesin aklına bu teoriyide getirmiyor değil.

Bir çok şeyi bekleyip göreceğiz anlık önemli gelişmeleri instagram hesabım bakmisonline den anlık olarak paylaşıyorum.

Peki sizce DOĞU TÜRKİSTAN’ın yani kan kardeşlerimizin ahı mı tuttu dersiniz? Yorumlar size ait…

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi (Zombi) 2020
► Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti Grip Salgını Zombi Virüsü
► Göbeklitepe GERÇEKLERİ? Gizlenen Türk Tarihi – Ön Türkler

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.